Business Sales Reprezentative B2B Servicii Telecom

SC Ben Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
- excelente aptitudini de comunicare
- capacitate de lucru in echipa
- creativtate si spirit de initiativa
- fire optimista,dorinta de afirmare
- C.V. -ul trebuie insotit de o poza recenta
-segmentul de clienti abordat este business, tinuta va fi business in cadrul jobului
-bună cunoaştere a tehnicilor de comunicare moderne: comunicatii mobile, transmisii de date;
- Interes pentru tehnologia mobilă nouă, gradul de conştientizare a acestei pieţe specifice;
- cunostinte PC ( Word, Excel, Navigare internet )
-- Orientat către client si spre rezultate,iniţiativă şi proactivitate
- persuasiv,autodidact
- reale abilitati de comunicare si convingere
- tinuta business obligatorie

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
-prospecteaza, si conteaza zilnic un numar de potentiali clienti stabilind cu acestia intalniri si discutii de business , astfel incat 70% din timp reprezinta munca de teren
- vinde si ofera catre clienti pachetul de produse si servicii Cosmote, cu scopul de a satisface nevoile clientilor in mod optim
- isi insuseste si respecta procedurile primite de la Cosmote
- indeplinirea targetului lunar de vanzari
- mentinerea relatiei cu clientii semnati, oferirea suportului post-vanzare;livrare sim-uri , telefoane si feedback din partea clientilor
- lucrul cu aplicatiile specifice ale jobului, in special cu programul necesar introducerii contractelor nou semnate;
- realizarea zilnica a rapoartelor de vanzari si trimiterea acestora catre superiorul ierarhic;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

-comision din vanzari + salar fix ( dupa caz)
-exista posibilitatea angajarii sau a colaborarii gen PFA in functie de interviul final
- telefon de serviciu
- traininguri si cursuri platite de catre societate
- se vor deconta cheltuielile de deplasare
-se ofera autoturism de serviciu + laptop dupa 3 luni de activitate, in functie de realizarea si depasirea targhetului lunar stabilit

BenSolutions -Partener Vanzari Directe Servicii Business Telecom-Cosmote Romania.În timp am inteles că este important pentru clienţii noştrii să le oferim servicii de calitate şi de aceea serviciile Cosmote sunt create şi se personalizează exact pe nevoia de comunicare pentru fiecare companie indiferent cât este de mare sau mică.