BUSINESS DEVELOPER- CLUJ - NAPOCA

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune si aplicao strategie de dezvoltare a sucursalei în ceea ce priveste aspectele comercial, resurse umane, gestiune, organizare, calitate etc în concordanta cu obiectivele regiunii si ale companiei;
- Reprezint¿ compania în fata autorit¿tilor si institutiilor locale, în retelele economice si în relatiile comerciale cu partenerii clienti, pentru promovarea imaginii si a serviciilor firmei.
- Organizeaza activitatea comerciala tinând cont de: caracteristicile pietei si de concurenta, de obiectivele stabilite pentru sucursal¿ (numar de vizite, etc.), de solvabilitatea societatilor prospectate.
- Monitorizeaz¿ si anticipeaz¿ evolutia mediului economic, a pietei fortei de munc¿ si a concurentei si elaboreaz¿ planul de actiune comercial¿ al agentiei în concordant¿ cu strategia companiei
- Elaboreaz¿ propuneri de colaborare privind serviciile prestate, gestioneaz¿ relatia cu clientii din portofoliu si asigur¿ oferirea serviciilor de calitate clientilor.
- Organizeaz¿ activit¿tile sucursalei, fixeaz¿ obiectivele si contributiile colaboratorilor din agentie;
- Favorizeaz¿ comunicarea si informarea în cadrul echipei, dezvolt¿ coeziunea si motivarea echipei.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experient¿ minim 3 ani pe o pozitie similar¿;
- Limba englez¿ nivel avansat;
- Limba francez¿ nivel avansat constituie avantaj;
- Cunostinte calculator (Word, Excel, Power Point, Internet);
- Capacitate de decizie;
- Leadership;
- Capacitate de gestionare a timpului si a prioritatilor;
- Dinamism, initiativa, polivalenta;
- Simt dezvoltat al organizarii si al respectarii termenelor limita;
- Simt comercial si de negociere dezvoltat;
- Capacitati dezvoltate de comunicare;
- Orientare spre rezultat;
- Abilitati de analiza si sinteza;
- Atentie acordata detaliilor;
- Dezvoltate capacitati de lucru în echipa.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea integrarii într-o companie international¿, dinamic¿ si în plin¿ dezvoltare;
- Mediu de lucru la standarde internationale;
- Pachet salarial atractiv.

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.
* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.