Bona

SC H&AM QUALIBRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Respecta programul zilnic al copilului, asa cum este stabilit de catre parinti;
- Relationeaza cu afectiune, cald, calm, cu rabdare si buna dispozitie cu copilul;
- Asista copilul in initiativele sale de a explora mediul, asigurand securitatea acestuia in contact cu obiectele din jur;
- Respecta indicatiile oferite de catre parinti in privinta: stilului de relationare cu copilul, prepararii mesei, evitarii alimentelor interzise, ritualurilor, programului si activitatilor copilului, utilizarii aparaturii casnice, etc...;
- Acorda atentie in permanenta nevoilor copilului;
- Gestioneaza cu calm, respect, caldura si onestitate relatia cu parintii;
- Propune parintilor, si realizeaza cu acordul acestora activitati si jocuri pentru stimularea psiho- motrica si cognitiva a copilului;

CERINTE

Candidatul/a ideal/a este acea persoana care iubeste copiii; care este atenta la nevoile acestora; care se bucura de timpul petrecut impreuna cu ei; care gaseste satisfactie in joc, povesti, fantezie; care are un dialog in termeni pozitivi cu copiii; care incurajeaza si sustine procesul de descoperire a lumii de catre acestia. Consideram potriviti candidatii/ candidatele care au tact pedagogic, caldura, empatie, dedicare, rabdare, flexibilitate, interes pentru evolutia continua a copilului, creativitate, spontaneitate, atentie distributiva, pronuntie si dictie corecte, responsabilitate, bune abilitati de relationare, discretie.

BENEFICII OFERITE

Vor fi expuse in cadrul interviului pentru angajare.

DESCRIEREA FIRMEI

Centru vocational