Avocat / Jurist pentru Cluj-Napoca

Sc Global Energy Products Sa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma in constructii sudate angajam Avocat / Jurist cu experienta

-asigura consultanta juridica cu privire la dispozitiile noi introduse prin Codul Muncii si modul in care trebuie implementat de angajator la nivelul unitatii;

-urmareste respectarea legalitatii in cazul incheierii, modificarii si desfacerii contractelor individuale de munca;

-participa la negocierea contractului colectiv de munca;

-participarea la elaborarea Regulamentului intern, aducand la cunostinta conducerii companiei dispozitiile legale care trebuie respectate in acest caz;

-asistenta in operatiunile curente ale companiei in ceea ce priveste relatiile si tranzactiile cu partenerii de afaceri ,redactare sau negociere contracte ,etc.

-intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului;

-asistare si gasirea unor rezolvari in caz de aparitie a conflictelor de munca

-redactarea de cereri si contestatii cu caracter administrative / fiscal si asistare /reprezentare in fata instantelor judecatoresti competente

-realizarea documentatiilor necesare demararii proiectelor imobiliare

- asigura asistenta juridica companiei in fata oricaror organe jurisdictionale;

-urmareste aparitia actelor normative si aduce la cunostinta conducerii obligatiile ce revin companiei

-vizeaza pentru legalitate deciziile emise de catre companiei

-avizeaza toate documentele cu caracter de norme si regulamente care reglementeaza activitatea companiei

CERINTE

-experienta pe un post similar de minimum 3 ani
-studii superioare in domeniul dreptului
-cunostinte de limba engleza la nivel avansat
-disponibilitatea colaborarii pentru o perioada indelungata.
-capacitate de lucru, seriozitate

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu atractiv si posibilitate de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru tanar si placut.

Sc Global Energy Products Sa este o companie care are ca si domeniu principal de activitate constructiile sudate .