Assistant Product Manager

S.C. Buena Mesa S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea unei imagini impecabile a companiei in fata tertilor (clienti, furnizori, autoritati) in cadrul diverselor contacte avute pe parcursul desfasurarii activitatii.
- Respectarea regulamentelor si procedurilor interne ale companiei precum si a normelor de protectia muncii si PSI.
- Introducerea in sistemul intern al companiei a fiecarei comenzi si operarea / procesarea corespunzatoare (completarea comenzii, alocarea marfii, livrarea), monitorizarea livrarii comenzilor, a produselor receptionate, verificare documentelor de insotire a marfii pe tot circuitul acesteia, urmarirea stocului de produse achizitionate de la furnizori, arhiveaza si documenteaza fisele de lucru;
- Transmiterea ofertelor actualizate catre clienti, preluarea comenzilor primite de la clienti (prin fax / mail / telefonic), identificarea produselor comandate in programul specific de cautare, comunica cu furnizorii/clientii:
- Verifica statusul comenzii si se asigura ca baza de data a comenzilor este intretinuta (inchiderea comenzilor vechi, dupa verificarile cu furnizorii/clientii);
- Efectuare analizei de pret, vanzari, intretinerea bazei de date cu privire la articole, administrarea modificarilor aparute in sortimentatie, urmarirea modificarilor de pret, rezolva discrepantele din facturi in legatura cu pretul, urmarirea situatiei debitelor clientilor;
- Informarea continua asupra produselor pe care le achizitioneaza/distribuie compania;

CERINTE

- Absolvent de studii superioare, de preferinta in domeniul economic;
- Bune cunostiinte de MS Office, experienta in utilizarea unui program informatic de gestiune constituie avantaj (WinMentor) ;
- Cunostinte de limba engleza, germana/rusa constituie avantaj;
- Persoana analitica, ordonata, persuasiva;
- Persoana cu capacitatea de analiza, sinteza, de a culege date si de a prelucra informatii;
- Abilitatea de a lucra si de a respecta termene limita;
- Initiativa si proactivitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie in plina ascensiune pe piata romaneasca : dezvoltare profesionala, cariera, experienta in retail
- Transfer de know-how permanent;
- Implicarea intr-un proces de induction care sa faciliteze adaptarea si integrarea.

Vrei sa faci parte din echipa noastra?

Motto-ul dupa care se ghideaza Buena Mesa este “Oameni, serviciu, profit” ceea ce inseamna ca pe prima treapta se situeaza angajatii nostri, respectul este neconditionat, perseverenta si seriozitatea, un serviciu ireprosabil se naste atunci cand exista compatibilitate intre “opera” si un “grup”…
Daca te regasesti in cele descrise mai sus, trimite-ne C.V.-ul tau.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Buena Mesa este prezenta pe piata romaneasca incepand din 2002, principala sa activitate o constituie importarea, comercializarea de produse pe baza de lemn, constant diversificata: parchet laminat, OSB, blaturi de bucatarie, plinte si accesorii.

In urma furnizarii datelor cu caracter personal, conform legii 677/2001 beneficiati de dreptul de acces, interventie asupra datelor, dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale. Totodata aveti dreptul sa va opuneti prelucrarii datelor si sa solicitati stergerea acestora. Prin inregistrarea acestui curriculum vitae sunteti de acord ca Buena Mesa sa prelucreze datele cu caracter personal declarate.