Asistent manager logistica / Tehnician logistica

Delroti & Muller

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Primeste si inregistreaza pungile lucrarilor tipografice. Introduce datele lucrarii in tabelul de programare si evidenta a lucrarilor.
- Prelucreaza informatiile necesare aprovizionarii cu materiale si materii prime.
- Comanda materialele si materiile prime necesare si pastreaza relatia cu furnizorii firmei.
- Urmareste stocurile de la magazia de materiale si materii prime si se asigura ca nu se aglomereaza si nu ramane cu stocuri zero.
- Ia legatura cu furnizorii atunci cand apar neconcordante la receptia materialelor (la magazie), comparativ cu comanda.
- Evalueaza periodic furnizorii.
- Pastreaza legatura cu celelalte departamente (tehnic, DTP, vanzari) in scopul completarii pungii de comanda cu toate documentele, respectiv resursele necesare intrarii in productie (filme, machete etc.)
- Lanseaza lucrarile in productie cu aprobarea Managerului de Logistica (superiorul direct).
- Se intereseaza constant de stadiul lucrarilor in productie si se informeaza daca livrarea la client se poate face la data stabilita.
- Transmite zilnic soferului (pe care il are in subordine) traseul, conform indicatiilor Managerului de Logistica.

CERINTE

- persoana responsabila, meticuloasa, ordonata, cu spirit de observatie si atentie distributiva;
- aptitudini numerice si de comunicare verbala si scrisa;
- rapiditate in operarea pe calculator (office)
- cunostinte specifice lucrului cu facturi, OP-uri;
- cunostinte bune de limba engleza(conversational, scris, citit);
- minim studii medii.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar, dinamic.

DESCRIEREA FIRMEI

tipografie

www.delroti.ro