Asistent manager

CMIE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Actualizeaza baza de date a companiei;
- Redacteaza oferte tehnico-comerciale de masini-unelte si piese de schimb;
- Pastreaza confidentialitatea datelor la care are acces;
- Prospecteaza piata cautand sa atraga noi clienti;
- Gestioneaza corespondenta, intocmeste rapoarte;
- Gestionează contractele cu furnizorii de servicii si materiale pentru buna funcţionare a companiei;
- Menţine un sistem eficient al îndosarierii tuturor documentelor;
- Inregistreaza documentele din contabilitatea primara.

CERINTE

- Abilitati excelente de comunicare cu clientii si colaboratorii, corectitudine, spirit de observatie, initiativa;
- Studii superioare tehnice;
- Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- Cunoştinţe solide de operare PC (word, excel, outlook);
- Cunostintele de design constituie un avantaj (Corel, Photoshop);
- Cunostinte de contabilitate primara;
- Disponibilitate la program prelungit (atunci cand este necesar);

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Oportunitatea afirmarii si dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie dinamica.

Suntem o companie cu capital majoritar olandez specializata in importul de masini-unelte cu comanda numerica, prezenta de peste 10 ani pe piata de profil din Romania.
Reprezentam cei mai importanti producatori de masini-unelte pentru prelucrari prin aschiere (strunguri si centre de prelucrare) din Taiwan si Japonia din care mentionam: Tong Tai Topper, Agma, Polygim, Takamaz, Sister, L&L.

Soft-ul EdgeCam de la Planit Marea Britanie , lider in domeniu, completeaza oferta noastra, contribuind la reducerea semnificativa a timpului necesar elaborarii programelor tehnologice CNC.

Activitatea companiei noastre include transportul, instalarea, punerea in functiune a masinilor CNC precum si instruirea operatorilor care vor lucra pe acestea.