ASISTENT DIRECTOR (Cod COR 241924)

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
gestionarea agendei directorului general;
asigurarea comunicarii dintre directorul general si directiile agentiei, dintre directorul general si actorii dezvoltarii regionale, parteneri, etc.
monitorizarea la nivelul agentiei a fazelor si gradului de implementare a deciziilor manageriale;
asigurarea suportului administrativ si organizatoric pentru pregatirea reuniunilor Consiliului pentru Dezvoltare Regionala;
asigurarea conditiilor logistice necesare bunei desfasurari pentru activitatile directiei generale (organizarea de vizite, pregatirea deplasarilor, primirea de delagatii, etc);

CERINTE

Cerinte
studii superioare (profil juridic, economic, socio-uman);
experienta de minim 3 ani in activitati similare;
constituie avantaj detinerea de cunstinte legate de institutiile care gestioneaza fonduri europene;
cunoasterea excelenta a limbii engleze;
abilitati de comunicare;
stil organizat de lucru;
seriozitate, punctualitate;
abilitati de operate echipamente birotica (PC, echipamente audio/video);

BENEFICII OFERITE

Durata determinata: 5 sptembrie 2008.

DESCRIEREA FIRMEI

agentie de dezvoltare regionala