ASISTENT COMERCIAL

SIEMENS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Lanseaza comenzi in sistem si urmareste dpdv comercial cele mai importante etape ale contractelor de executie de lucrari (situatii de lucrari, procese verbale, facturi, urmarire venituri si cheltuieli pe proiecte);
• Lanseaza comenzi in sistem si urmareste derularea lor dpdv comercial pentru activitatea de service (oferte, procese verbale, facturi, urmarire venituri si cheltuieli);
• Ofera suport comercial pentru activitatea de management de proiect / service ;
• Support pentru pregatirea notificarilor de plata si scrisorilor de notificare (impreuna cu Legal Services);
• Ofera suport pentru Commercial Business Unit privind documentele financiare pentru oferte si licitatii si cu informatii privind creantele si restantele la plata ale clientilor;
• Ofera suport comercial pentru departamentele proiectare, montaj, fabricatie.

CERINTE

• Absolvent studii Economice sau Business Administration;
• Engleza – nivel avansat;
• Limba Germana reprezinta un avantaj;
• Experienta in activitati comerciale – minim 2 ani;
• Cunostinte de specialitate: SAP-R3;
• Cunostinte Basic Business and Administration;
• Cunostinte legale, legi contractuale;
• Autodeterminare, cpacitate de invatare, spirit de echipa etc;
• Carnet de conducere – categoria B.

Siemens ofera produse de inalta calitate la preturi competitive dar atunci cand si competitorii ofera produse comparabile in functiune, calitate si pret, alti factori intra in joc in impunerea pe piata: brandul puternic, reputatia foarte buna, o istorie a prezentei in tara.