AREA SALES REPRESENTATIVE

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie din domeniul comertului cu aparatura IT Hardware.

- dezvoltarea bazei de clienti: corporate, institutii publice si distribuitori
- contactarea de noi clienti telefonic si prin vizite pe teren
- vanzarea catre clienti corporate, institutii publice si distribuitori
- negocierea si semnarea de contracte
- participarea la intalnirile asociatilor IT, simpozioane, expozitii
- participarea la licitatii
- ofertarea clientilor prin fax, email sau intalniri la sediul lor
- propunerea de strategii de depasire a obiectivelor alocate
- raportarea periodica catre management

CERINTE

- experienta in vanzarea de produse IT Hardware (preferabil marcile DELL si HP)
- cunostinte despre produsele marcilor DELL si HP
- foarte bune abilitati de vanzare si pasiune pentru acest tip de activitate
- sociabilitate ridicata, placere de a interactiona cu oamenii
- abilitatea de a te face placut de ceilalti
- capacitatea de a genera solutii pentru autodepasire
- permis de conducere valid, categoria B

BENEFICII OFERITE

- munca intrun colectiv profesionist
- infrastructura foarte buna a postului
- posibilitate de instruire profesionala
- recompensarea in functie de rezultate
- bonusuri pentru depasirea obiectivelor

SMART TRAINING este o firma de consultanta in resurse umane din CLUJ NAPOCA care are ca principale servicii: recrutarea si selectia personalului, evaluarea performantelor profesionale, evaluarea psihologica si training.
Vizitati site-ul www.smart-training.ro