Area Sales Representative

Tipoholding SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce cerem de la tine?

Prezentarea, promovarea si vanzarea tuturor categoriilor de produse ale companiei
Identificarea de noi clienti in vederea dezvoltarii portofoliului existent (vizite, participare la targuri, licitatii)
Atingerea obiectivelor de vanzari si respectarea politicii comerciale a companiei
Initierea, dezvoltarea, finalizarea procesului de vanzare si urmarirea incasarilor de la clienti

Produsele noastre sunt materiale tipografice care, practic, nu exista inca in momentul vanzarii, iar comerciantul trebuie sa vanda o solutie, si nu un produs concret.

CERINTE

Ce trebuie sa ai?

Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si negociere
Capacitate de asumare a responsabilitatii si de luare a deciziilor
Gandire analitica, buna capacitate de rezolvare de probleme
Personalitate puternica, incredere in sine, diplomatie
Persoana motivata, dinamica, atitudine proactiva, spirit de initiativa
Experienta solida in vanzari; avantaj experienta in domeniul tipografic
Permis auto si disponibilitate ridicata de deplasare (min. 3 zile / saptamana)

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim?

Autoturism de serviciu
Telefon mobil
Salariu motivant + comision in functie de indeplinirea targetului de vanzari
Posibilitate de dezvoltare profesionala si promovare

Avand 12 ani de experienta in domeniul tiparului de siguranta si dispunand de tehnologii moderne, putem oferi clientilor nostri o gama larga de produse complexe si servicii tipografice de inalta performanta.

Compania noastra este un jucator important pe piata romaneasca in tiparirea documentelor cu regim special, a hartiilor de valoare, categorii de produse ce includ elemente speciale menite sa descurajeze tentativele de fraudare.

Tipoholding va ofera si servicii de arhivare electronica, conceptie grafica, scanari, tehnoredactari, descompuneri listari pe film, prepress.

La solicitarea clientilor, asiguram suport logistic pentru livrarea cu promptitudine si in conditii de siguranta a produselor, la locatiile dorite.