AREA SALES REPRESENTATIVE

UNICARE MEDICAL SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea companiei:

UniCare Medical Solutions este reprezentanta pe Romania a unor producatori internationali de prestigiu din domeniul medical.
Importam si comercializam :
- aparatura medicala pentru diagnosticare si tratament
- aparatura pentru sterilizare, sali de operatie si ATI
- mobilier pentru cabinete medicale, clinici si spitale
- instrumentar medical
- materiale medicale consumabile
Unicare Medical Solutions este un furnizor important atat pentru spitale publice cat si pentru clinici private si farmacii.
www.unicare.ro

Descrierea jobului:

- Promovarea si vanzarea echipamentelor medicale si consumabilelor medicale oferite de companie in spitalele si clinicile aflate in aria sa de acoperire
- Actualizarea permanenta a bazei de date a clientilor
- Participarea la training-urile oferite de companie pentru studierea produselor dar si studiu individual
- Participarea la targuri si expozitii unde compania isi promoveaza produsele
- Intocmirea routing-ului zilnic si lunar
- Transmirea zilnica a raportului de activitate

CERINTE

Candidatul ideal:

- Absolvent studii superioare
- Experienta min.1 an post similar - comercializare materiale sanitare si echipamente in spitale
- Abilitati excelente de comunicare si negociere
- Permis de conducere - categ. B
- Cunostinte de lb.engleza nivel avansat
- Cunostinte operare PC

UniCare Medical Solutions este reprezentanta pe Romania a unor producatori internationali de prestigiu din domeniul medical. Importam si comercializam : - aparatura medicala pentru diagnosticare si tratament - aparatura pentru sterilizare, sali de operatie si ATI - mobilier pentru cabinete medicale, clinici si spitale - instrumentar medical - materiale medicale consumabile Unicare Medical Solutions este un furnizor important atat pentru spitale publice cat si pentru clinici private si farmacii.