Area Sales Manager - Transilvania

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Conceperea si implementarea in teren a strategiei de vanzari pe partea de produse congelate, pentru zona alocata, in concordanta cu strategia de vanzari a societatii;
• Evaluarea continua a cerintelor pietei, stabilirea obiectivelor de lucru, planificarea targetului de vanzari, monitorizarea continua a gradului de realizare a acestuia;
• Identificarea de noi potentiali clienti pe piata;
• In functie de tendintele pietei si cerintele distribuitorilor, propune introducerea de noi produse in sortiment;
• Negociaza si semneaza contracte cu clientii societatii;
• Intocmeste si propune spre aprobare bugetul de venituri si cheltuieli pentru zona pe care o coordoneaza;
• Evalueaza periodic volumul de vanzari, incasari, debitori, numar de vizite, raportari;
• Completarea si predarea de rapoarte de vanzari/incasari sau orice alta forma de raport privind realizarea obiectivelor planificate;
• Negocierea de preturi pentru produsele Alfredo si consultarea cu Managerul General pentru o productivitate cat mai semnificativa;
• Executarea oricarei cerinte venite din partea Managerului General.
• Zona alocata:Baia Mare, Satu Mare, Cluj Napoca si Oradea

CERINTE

• Experienta in domeniul vanzarii produselor frozen food(carne,peste,legume) – constituie un real avantaj portofoliu de clienti;
• Intelege caracteristicile si tendintele pietei de produse congelate;
• Orientare catre client/rezultate;
• Abilitate in stabilirea prioritatilor/time management;
• Bun comunicator;
• Persuasiv;
• Bun negociator, spirit diplomatic;
• Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Masina de serviciu;
• Telefon mobil

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate