Area Sales Manager

SC Impact SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneza activitatile de vanzare in vederea realizarii planului de vanzari;
Coordoneaza si instruieste echipa de vanzari zonala;
Coordoneaza campaniile de marketing;
Gaseste si dezvolta noi piete cu potential imobiliar;
Implementeaza politica de holding la nivel de zona;
Asigura diversificarea portofoliului de clienti si penetrarea tuturor mediilor de interes;
Stabileste strategia pentru zona atribuita si urmareste atingerea target-urilor planului de vanzari;
Participa la recrutarea si dezvoltarea echipei;
Raporteaza directa catre National Sales Manager.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Experienta anterioara pe un post similar - minim 3 ani;
Limba engleza - nivel avansat;
Experienta in vanzari directe pe produse si servicii cu valoare mare;
Abilitati de comunicare si negociere, persuasiune;
Orientare catre rezolvarea de probleme;
Gandire strategica;
Abilitati de planificare si organizare;
Permis de conducere - categoria B.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si provocator;
Posibilitati de dezvoltare profesionala - participarea la seminarii, cursuri si traininguri de specialitate
Salariu motivant in functie de cunostinte si performanta individuala

IMPACT SA este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul constructiei de locuinte. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
IMPACT S.A. este prima companie din tara care a inceput sa construiasca vile in ansambluri rezidentiale.
Principalele categorii de servicii oferite sunt:
- dezvoltarea si contractarea de locuinte individuale si apartamente in propriile ansambluri rezidentiale;
- contractarea de spatii de birouri - clasa A – in Centrul de Afaceri CONSTRUDAVA.