AREA SALES ENGINEER – TRANSILVANIA & BANAT AREA

ProMinent Verder SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de vanzari in Transilvania, Banat si zone limitrofe si de promovarea imaginii companiei;
Invata produsele si caracteristicile tehnice.
Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti si actualizarea bazei de date, initiaza, mentine si dezvolta excelente relatii comerciale cu clientii;
Realizeaza obiectivele stabilite de catre companie;
Contacteaza potentialii clienti si identifica necesitatile specifice pentru aplicatii;
Raspunde de stabilirea intalnirilor cu clientii;
Realizeaza ofertele tehnico-comerciale si asigura follow-up;
Raspunde de completarea documentelor necesare incheierii unei vanzari cat si participarea la licitatii;
Asigura suport tehnic la gasirea echipamentului optim, la instalare, punere in functiune, depanare si reparare echipamente;
Raspunde de planificarea activitatii, raportari saptamanale si lunare catre management.

CERINTE

Absolvent facultate tehnica sau cunostinte superioare tehnice (preferabil instalatii);
Experienta in vanzari echipamente industriale sau substante chimice;
Constituie avantaj experienta sau specializarea in domeniul echipamentelor industriale de tratare a apei si a pompelor dozatoare;
Excelent vanzator, orientat spre rezulate;
Cunostinte operare PC (MS Office);
Permis auto (B) de minim 5 ani;
Disponibilitatea de a calatori frecvent in tara si in strainatate;
Bun vorbitor de limba engleza sau limba germana;
Entuziast, atitudine pozitiva, initiator de solutii nu de justificari in cazul nerealizarilor;
Initiativa, perseverenta, dinamism;
Abilitatea de a invata si de a se perfectiona.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial extrem de atractiv;
Autoturism de serviciu;
Telefon si internet mobil;
Laptop;
Cursuri de perfectionare in Germania;
Oportunitate deosebita de dezvoltare a carierei intr-un mediu multinational; parte a unei echipe tinere, dinamice, competitive.

ProMinent Verder srl, reprezentanta a grupului german ProMinent Dosiertechnik in Romania, ofera solutii complete pentru stocarea, transferul, dozarea, masurarea si controlul substantelor chimice lichide si solide, iar ramura ProMinent ProMaqua are focus pe domeniul tratarii apei.

Gama produselor de top este detinuta de pompele dozatoare (cu membrana sau piston), gama unde suntem partenerul preferat de catre utilizatori din toata lumea! Pe langa pompele dozatoare si de proces producem sisteme complete de dozare, rezervoare pentru stocarea produselor chimice, instrumente pentru monitorizare, masura si control, statii de preparare si dozare solutii polielectroliti.

Pentru aplicatiile de tratare a apei, ProMinent ProMaqua produce sisteme generatoare de ozon si dioxid de clor, instalatii de dezinfectie cu UV, instalatii de osmoza inversa, filtre, dedurizatoare.

De asemenea, pe langa echipamentele standard, in cazul unor aplicatii speciale echipele de specialisti din Germania pot proiecta si realiza sisteme personalizate, complet adaptate nevoilor clientilor.

Asistenta tehnica, consumabile pe stoc si garantii prelungite sunt doar cateva din beneficiile pe care le oferim partenerilor nostri contractuali.

„Experti in dozarea substantelor chimice si tratarea apei!”