API Developer

SC LIVERAIL ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului:

Este vorba despre o interfeta facute in-house, care ofera clientilor LiveRail, acces asupra codului de programarea in vederea extragerii datelor de care au nevoie cu privire la campaniilor on-line pe care le activeaza prin intermediul acestei interfete.

CERINTE

Cerinte minime:

Experienta cu PHP;
Programare OOP;
Experienta de lucru cu sisteme de version control (SVN);
Sa aiba in vedere optimizarea continua a codului;

Cunostinte de SQL.
Cunostinte bune de limba engleza la nivel conversational si in scris;
Atentie la detalii in vederea implementarii corecte a specificatiilor;

Constituie un avantaj:

Experienta de lucru pe proiecte in care consumul de memorie si timpul de executie erau o prioritate si necesitau optimizare continua.

Calitati:
- Atitudine pozitiva si calitati de lucru in echipa ;
- Interes pentru tehnologiile noi ;
- Atentie mare la detalii ;
- Responsabil, capacitatea si dorinta de a invata rapid lucruri noi ;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII

- Pachet salarial atractiv, in functie de profil si rezultate.

- Pachet de asigurare medicala privata.

- Pachet de actiuni.

- Alte facilitati.

Pentru depunerea candidaturii, va rugam sa trimiteti CV-urile dvs. la adresa de email : careers.ro@liverail.com. Va rugam sa mentionati, in subiectul emailului, pozitia pentru care aplicati

DESCRIEREA FIRMEI

Prelucrare software