API Developer

SC LIVERAIL ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aplicatia pe care se va lucra reprezinta interfata facute in-house, care ofera clientilor LiveRail, acces asupra codului de programarea in vederea extragerii datelor de care au nevoie cu privire la campaniilor on-line pe care le activeaza prin intermediul acestei interfete.

CERINTE

• Experienta cu PHP;
• Cunostinte foarte bune de PHP 5;
• Programare OOP in PHP;
• Experienta de lucru cu sisteme de version control (SVN);
• Sa aiba in vedere optimizarea continua a codului;
• Cunostinte bune de limba engleza la nivel conversational si in scris;
• Atentie la detalii in vederea implementarii specificatiilor;
• Sa puna in aplicare in mod corect si eficient
• specificatiile cerute precum si noile functionalitati ale produsului ;
• Sa asigure transparenta asupra muncii pe care o desfasoara atat fata de responsabilul de echipa cat si fata de celelalte departamente ;
• Estimari corecte de timp si respectare de deadline-uri ;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, in functie de profil si rezultate.
- Pachet de asigurare medicala privata.
- Pachet de actiuni.
- Alte facilitati.

DESCRIEREA FIRMEI

Prelucrare software