AntiVirus Tester - Cluj-Napoca

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca software tester vei avea parte de un mediu de lucru productiv si te vei afla in directa concurenta cu mari producatori de antivirus din lume precum Symantec, McAfee si F-Secure.

Responsabilitati:

Activitatile de baza ale testerului software:
- Raspunde de calitatea produsului, el fiind ultima veriga intre produsul finit si utilizator.
- Colaboreaza cu echipa de dezvoltare pentru a rezolva eventualele probleme in produs.
- Creeaza si executa scripturi si utilitare pentru a obtine rezultate automatizate.
- Colaboreaza cu echipa Customer Service pentru a obtine feedback din piata privind evolutia produsului.
- Testeaza folosind utilitare si scripturi dedicate, module si tehnologii software aflate in faza de dezvoltare.

CERINTE

Cerinte tehnice:
- cunostere buna a sistemelor de operare Windows (98/2000/XP/2003/Vista)
- bune cunostine de retea sub Windows
- cunostine de baza ANSI C
- cunostinte si capacitate medii/bune de analiza programe si cautare de erori

Constituie un plus (dar nu e obligatoriu):
- experienta in QA/Testare software
- cunostinte de SQL, programare PHP
- cunostinte de limbaje de asamblare x86

Abilitati personale:
- invatare rapida
- comunicativ, deschis pentru lucru in echipa
- spirit practic
- gandire logico-matematica
- responsabilitate
- limba engleza

BENEFICII OFERITE

- munca intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala
- orar flexibil, favorabil studentilor
- dezvoltare personala si profesionala
- pachet salarial competitiv
- training profesional
- conditii de lucru excelente

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.