Angajam Sofer cat B cu experienta in international

LCA Logistik & Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-efectueaza transport marfuri generale si/sau ADR,preponderent international.
-se incadreaza in programul stabilit pentru incarcarea/livrarea marfurilor
-respecta timpii de conducere/odihna precum si legislatia rutiera in vigoare.
-depune eforturi permanente pentru imbunatatirea paramentrilor de functionare a auto-ului pe care-l conduce(ex. conduce economic)
-utilizeaza optim si se incadreaza in normele stabilite de companie in ceea ce priveste resursele necesare activitatii(carburant,anvelope,taxe de drum,etc).
-mentine o comunicare eficienta cu coordonatorul de transport.
-preda la timp si complete,documentele aferente marfurilor transportate precum si documentele specifice activitatii.

CERINTE

Candidatul ideal are:
-minim 1 an experienta in transportul international de marfuri
-atestat adr(constituie avantaj)
-cunostinte minime mecanica
-vorbeste cel putin o limba straina de circulatie internationala- germana constituie un avantaj
-disponibilitatea de a efectua curse oricand, la orice ora
-fara cazier
-RECOMANDARI de la ultimul loc de munca (!!!)
Domiciliul stabil obligatoriu in Cluj-Napoca !

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut,un colectiv tanar si dinamic.
telefon de serviciu.

SC LCA LOGISTIK&CONSULTING SRL este o companie de logistica si transport avand ca domeniu de activitate transporturi rutiere de marfuri interne si internationale si transporturi maritime avand scopul de a oferi solutii practice intr-un mod transparent, eficient si profesional.SC LCA LOGISTIK&CONSULTING SRL este o institutie care creste constant, se adapteaza permanent la nou si continua sa lupte pentru imbunatatirea raportului eficienta/cost, dar si pentru a mentine corectitudinea si transparenta domeniului sau.
Datorita seriozitatii si personalului calificat compania SC LCA LOGISTIK&CONSULTING SRL a legat de-a lungul timpului parteneriate cu peste 2000 de companii de transport din toate colturile Europei. Astazi, suntem mai mult ca oricand fideli devizei noastre initiale : grija pentru calitatea serviciilor.
Serviciile oferite de compania noastra se ridica la standarde internationale si se caracterizeaza prin: rapiditate, costuri reduse si siguranta.
Compania SC LCA LOGISTIK&CONSULTING SRL ofera clientilor sai o gama diversificata de servicii de transport in functie de necesitatile acestora:
- transport cu camioane de 20 to prelate pentru marfa generala si periculoasa; 90-96 m 3
- transport cu camioane Megatrailer, Jumbo, camioane cu remorca pentru marfa de volum.100-120 m 3
- Transport cu Trailere pentru utilaje ,marfuri agabaritice. 30-55 to
- transport cu dube 20 to pentru transport confectii si cu termoking pentru transportul produselor ce necesita temperatura controlata (-20 C / +20 C)
- transport cu camionete dube/prelate 7,5 to in regim de la grupaj/coletarie pentru marfuri cu greutatea cuprinsa intre 10kg-3 to.
- transport express van pentru marfurile urgente.
Compania are personal calificat in vederea sustinerii unui intreg plan de logistica.
Obiectivele noastre au in vedere dezvoltarea si stabilirea pietei, cresterea lichiditatii si a volumului de tranzactionare. Pentru a ne atinge obiectivele, vom continua sa ne bazam pe contributia si increderea membrilor si clientilor nostri, dar mai ales pe activitatea lor alaturi de noi.

Alaturi de noi totul e mai sigur !!!