Angajam Expert contabil

SC DON&GBY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Realizarea de documentaţii economico-financiare pentru elaborarea dosarelor de finanţare pentru proiecte de finanţare europeană/naţională (analiză cost- beneficiu, etc);
- Activităţi specifice de consultanţă in domeniul financiar contabil pentru implementarea proiectelor de finanţare europeană şi naţională (raportări financiare, cereri de rambursare, orice alte activităţi specifice);
- Cunoasterea regulilor de monitorizare si control;
- Realizarea analizei Cost-Beneficiu conform cerintelor europene;
- Cunoasterea politicilor de achizitii publice necesare derularii proiectelor;
- Evaluarea impactului financiar, economic, social, de mediu şi a riscurilor;
- Asistenţa in perioada de monitorizare post-implementare.
- Evidenta contabila analitica si sintetica, declaratii fiscale, salarii, inclusiv bilant contabil;

CERINTE

Educaţie, Cunoştinţe, Abilităţi

- Contabil autorizat, membru CECCAR;
- Studii Economice;
- Experienţa profesională de minim 5 ani;
- Experienţa în evidenţă contabilă analitica şi sintetică, declaraţii fiscale, salarii, inclusiv bilanţ contabil;
- Experienţă economico-financiara în domeniul proiectelor finanţate din fonduri europene (elaborarea documentaţiilor economico-financiare necesare cererilor de finanţare şi/sau activităţi financiar – contabile in implementarea proiectelor finanţate prin fonduri structurale, de exemplu: elaborare analiza cost- beneficiu pentru studii de fezabilitate conform cerinţelor legislative, raportări financiare/cereri de rambursare/contabilitate proiecte finanţate din fonduri europene);
- Bună capacitate de analiză şi sinteză; atenţie la detalii;

Constituie avantaj:
- Absolvirea de cursuri relevante (cum ar fi realizarea analizei cost – beneficiu, etc.)
- Colaborarea anterioară cu firme de consultanţă pentru accesarea de fonduri nerambursabile/implementarea de proiecte sau programe finanţate prin fonduri comunitare/naţionale.
- Cunoaşterea limbii engleze constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
- Oportunitatea de dezvoltare profesională în cadrul unei echipe profesioniste şi dinamice, în domeniul accesării fondurilor şi implementării proiectelor finanţate prin fonduri europene/naţionale;
- Condiţii de muncă atractive

Principalul motor de dezvoltare al întreprinderii este pasiunea față de performață, perseverența și construirea parteneriatelor durabile, bazate pe încredere.
Acest motor contribuie la creșterea eficienței și succesul partenerilor noștri. SC DON&GBY S.R.L a fost creat pentru transmiterea cunoștințelor și experienței de calitate pentru valorificarea oportunităților, activând în domeniul atrageri finanțărilor nerambursabile.
Contact: 0264-55-01-51