Ajutor Bucatar Ospatar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia comenzile si asigura servirea clientilor cu mediul zilnic;
- Interactioneaza placut si prompt cu clientii;
- Creeaza relatii armonioase cu clientii;
- Asigura asezarea tacamurilor si paharelor corespunzator;
- Promoveaza meniul oferit de local;
- Ofera informatii despre meniul zilei;
- Tine o stransa legatura cu bucatarul in legatura cu meniul zilei si alternativele culinare existente;
- Asigura debarasarea mesei dupa fiecare fel de mancare;
- Mentine curatenia la locul de munca (la finalizarea programului mesele sunt curate, in sala se aspira si se sterge pe jos);
- Ofera ajutor bucatarului in opratiunile preliminare gatitului: curatat, sortat, spalat, taiat, tocat, spalat vase;
- Periodic efectueaza curatenie generala la bucatarie, impreuna cu bucatarul;
- Vine cu initiative, solutii, propuneri catre conducerea localului;
- Mentine o comunicare permanenta cu superiorul ierarhic, informand mereu asupra situatiilor care ar putea impiedica realizarea sarcinilor de lucru;
- Trateaza cu respect, politete, diplomatie si promptitudine clientii si colectivul de la locul de munca.

CERINTE

- Sociabilitate, tinuta, comunicativitate, amabilitate;
- Persoana energica, cu atitudine pozitiva, implicata, cu interes pentru continua perfectionare si evolutie personala;
- Responsabilitate, flexibilitate, adaptabilitate;
- Disponibilitate la program prelungit, atentie distributiva, spirit de observatie, initiativa, autonomie, abilitati organizatorice
- Domiciliu preferabil in cartierele: Dambul Rotund, Gara, Centru, Grigorescu.

BENEFICII OFERITE

- pachet fidelizare angajat- va fi expus la interviu.