Agent vanzari

AGORA Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agora Consulting asista companie specializata in comertul cu materiale de constructii pentru finisaje interioare si exterioare, ce are ca piata principala de desfacere Romania.
Compania detine propria retea de magazine si depozite si propune solutii tehnice de ultima ora, in acord cu tendintele pe plan european.

Responsabilitati:

- atingerea obiectivelor de vanzari
- prospectarea pietei
- urmarirea portofoliului de clienti
- stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii firmei
- aducerea prin efort propriu de noi clienti
- intocmirea unei baze de date cu potentiali noi clienti
- analizarea cerintelor potentialilor beneficiari
- pregatirea ofertelor comerciale
- pregatirea prezentarilor necesare pentru serviciile firmei
- particularizarea ofertei de produse si servicii pentru fiecare potential beneficiar
- corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu
- intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati cu numerar (chitante si dispozitii de plata/ incasare

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Cunoasterea pachetului Office: Word, Excell, Internet Explorer
- Permis de conducere categoria B

Cerinte optionale (constituie avantaj):
- Studii superioare
- Experienta in domeniu

Cautam o persoana dinamica, responsabila, cu bune abilitati de relationare interpersonala.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- Pachet salarial motivant
- Telefon mobil
- Masina de serviciu

Companie de consultanta resurse umane&management. Echipa AGORA este formata din experti cu o viziune dinamica si inovativa asupra pietei locale de consultanta in resurse umane.

Consideram ca o afacere de succes se construieste pe cunoasterea acurata si respectarea cerintelor clientilor.

Domeniile noastre de excelenta sunt constructiile de sisteme organizationale interne bazate pe eficientizarea strategiilor de resurse umane si marketing si sistemele integrate de resurse umane.