AGENT TELESALES

Happy Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica oportunitatile de vanzare, persoanele de decizie si modul in care se ia decizia de achizitie;
Contacteaza telefonic potentialii clienti si identifica, in cadrul apelului telefonic, nevoile reale ale clientului cu scopul de a propune o intalnire cu agentul din tereb
Inregistreaza in baza de date rezultatele apelului telefonic efectuat si actiunile viitoare in legatura cu clientul respectiv;
Preia cererile de oferta sau informatii in conformitate cu procedurile
Furnizeaza clientilor informatiile necesare/ solicitate intr-un mod profesional;
Intocmeste rapoarte zilnice catre superiorul direct cuprinzand: discutiile avute, obiectivul propus pentru cele programate, realizare obiectiv, discutii programate pentru urmatoarea zi, obiectiv pentru discutiile programate.

CERINTE

Studii superioare in curs sau finalizate;
Cunoasterea limbii engleze; cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj;
Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
Cunostinte generale de Internet;
Orientare catre client;
Planificare si actiune strategica;
Construirea si valorificarea talentului;
Orientare catre rezultat;
Abilitatea de a-i inspira si motiva pe ceilalti;
Abilitati de lucru in colaborare si influentarea celorlalti;
Adaptabilitate si suport in schimbare;
Abilitatea de autoevaluare si continua perfectionare;
Creativitate si inovatie.

BENEFICII OFERITE

- salar fix
- comision vanzari
-contract pe perioada nedeterminata
- bonusuri in functie de performanta
-posibilitati reale de promovare.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de furnizare servicii B2B