Agent de turism

SC ALIS HOLIDAYS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne , bilete de avion
- cunosterea utilizarii sistemelor de rezervari
- dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de noi clienti
- prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor
- raspunde pentru desfasurarea si finalizarea cu succes a contractelor turistice
-- intocmire documente fiscale si de calatorie

CERINTE

Cerinte
-studii superioare
-obligatoriu experienta de minim 1 an într-o agentie de turism
-cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor acesteia
-limba engleza nivel mediu-avansat

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- comisioane din vanzari

Agentia de turism ALIS HOLIDAYS este ce mai recenta activitate dezvoltata de catre Alis Grup, infiintata din dorinta de largi gama de servicii oferite . Aceasta ofera servicii turistice variate: turism intern, turism extern, cazari, charter autocar, sejururi si circuite,tabere si excursii ,pelerinaje, croaziere, asigurari medicale.

ALIS GRUP are 10 ani de experienta in transport persoane si detine un parc auto de 80 autocare si microbuze cu o capacitate diversificata de transport de :16 locuri, 19 locuri, 23 locuri, 28 locuri, 35 locuri, 40 locuri, 49 locuri, 55 locuri.

Totodata Alis Holidays este tour-operatoare pe urmatoarele destinatii: Litoral Romania , Bulgaria , Grecia , Turcia Kusadasi.