After Sales Area Coordinator pentru Cluj si Iasi

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea activitatii after sales in reteaua de concesionari (ex. deschiderea de noi puncte de lucru si evaluarea noilor candidati);
Implementeaza, coordoneaza procedurile de lucru in ceea ce priveste garantia, documentatia aferenta acesteia;
Comunica cu clientii fie personal, fie pe alte cai de comunicare (mail, telefon, fax) in cazul reclamatiilor, solicitarilor de natura tehnica, in baza procedurilor ;
Elaboreaza rapoarte in ceea ce priveste CMU Supervizeaza activitatea de productie a manualelor de utilizare, a planurilor de intretinere a materialelor ce intra in contact cu clientul final, concordind indicatiile constructorului cu specificul pietei locale;
Acorda asistenta tehnica concesionarilor, supervizeaza activitatea de cereri de autorizare trimise constructorului;
Este responsabil in ceea ce priveste Examiner, comanda unitati noi, actualizeaza parolele,versiunile software se ocupa de activitatea de reparatii ;
Efectueaza controale in concesiunile din retea cu rol de verificare, documentare sau pentru scopuri didactice, suport tehnic, cazuri speciale , campanii, etc;
Participa la cursurile performate de catre constructor;
Se ocupa , informeaza , de defectele cu repetitivitate ridicata;
Ofera sprijin tehnic departamentului training, participind activ atit in elaborarea programei cit si in realizarea suportului de curs;
Comunica cu departamentul piese de schimb pentru stabilirea stocurilor de piese de schimb, ofera sprijin acestora in identificarea problemelor legate de identificarea anumitor repere ;

CERINTE

Abilitati de comunicare si de colaborare;
Atitudine pozitiva, bun organizator, bun analist, pedant ;
Studii superioare de specialitate;
Experienta in domeniul auto de cel putin 5 ani;
Experienta tehnica in domeniul auto;
Cunostiinte temeinice de limbi straine:
-engleza;
-italiana constituie un avantaj

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro