Administrator sisteme informatice

SETRIO SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza / configureaza reteaua WAN/LAN a clientilor
- Asigura activitatea de mentenanta / service a sistemului informatic al clientilor
- Asigura functionarea optima a echipamentelor de retea si aferente (switchuri, routere si servere)
- Administreaza si configurareaza statii de lucru
- Implementeaza politici de securitate a retelei si a serviciilor de retea
- Implementeaza politici de backup si restaurare a serviciilor de retea
- Asigura suportul si asistenta tehnica a tuturor utilizatorilor retelei LAN/WAN
- Asigura diagnosticarea primara a echipamentelor defecte si propune masuri pentru refacerea functionalitatii sistemelor
- Instaleaza si asigura mentenanta produselor software dezvoltate de Setrio Soft

CERINTE

- studii de specialitate finalizate
- cunostinte hardware si cablare structurata
- bune cunostinte de TCP/IP, LAN/WAN
- experienta de lucru cu sisteme de operare: Windows 2000 Professional, Windows XP,
- persoana organizata
- permis de conducere cat.B (si conducere efectiva)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv,masina,telefon mobil
Cursuri de perfectionare interne trimestriale

DESCRIEREA FIRMEI

Proiectare si dezvoltare de solutii software personalizate.
Administrare sisteme informatice.