Administrator de sistem

SC NET BRINEL SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de activitati tehnice si administrative, suport
- buna cunoastere si experienta in administrarea Microsoft Windows 2008 R2 precum si Microsoft Exchange Server (Experienta obligatorie, Certificari de dorit)
- Cunostinte practice si teoretice utilizare suita MS SC (System Center)
- Cunostinte bune despre medii virtualizare (Vmware + Microsoft)
- Cunostinte basic/medii administrare networking (de preferinta CISCO)
- cunostinte Avansate - Administrare desktop, useri, patchuri, Office, antivirus, etc

CERINTE

- studii superioare tehnice finalizate
- experienta practica minim 5 ani
- experienta de lucru cu oamenii,
- Utilizare Navision e un avantaj

BENEFICII OFERITE

mediu de lucru atractiv, echipa de profesionisti,
posibilitati de crestere profesionala
pachet de beneficii atractiv

BRINEL S.A. este lider pe piata solutiilor IT, prezenta din anul 1991 in industria tehnologiei informatiei din Romania, avand sediul central in Cluj-Napoca.
In prezent BRINEL este un Centru de competenta IT pentru solutii de inalta calitate - System Integrator, Dezvoltator de Software si Producator de calculatoare: ALPIS - brand national.
Certificatele obtinute de angajati, parteneriatele strategice incheiate cu companii IT de varf la nivel mondial precum HP, Microsoft, Allied Telesyn, CITRIX si relatiile foarte stranse cu IBM, Intel, LG, QDI, CISCO, Avaya Communications, Apacer, proiectele IT pe care le-am implementat, calitatea produselor si serviciilor pe care le-am oferit in ultimii 16 ani ne-au ajutat sa actionam eficient in fata tuturor provocarilor pe piata romaneasca de IT.