ACCOUNT MANAGER - SIBIU

Human Rent Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Identificarea de potentiali clienti (companii);
- Identificarea de noi oportunitati;
- Mentinerea, dezvoltarea relatiei cu clientii din portofoliu;
- Identificarea necesitatilor clientilor;
- Informarea clientilor din portofoliu cu privire la noile servicii oferite de companie;
- Realizarea de rapoarte periodice catre Regional Sales Manager;
- Schimba informatii si colaboreaza cu colegii din departamentul de vanzari dar si din alte departamente;
- Negocierea contractelor.

Obiectiv:
- Atragerea de noi clienti si mentinerea/dezvoltarea relatiei cu cei existenti.

CERINTE

- Studii superioare;
- Minim 1 an experienta in vanzari, relatii cu clientii;
- Cunostinte de limba engleza ( alta limba reprezinta avantaj);
- Operare PC: Word, Excel, Power Point;
- Abilitati de comunicare, flexibilitate, gandire pozitiva;
- Bun organizator;
- Integritate si devotament, persoana deschisa si onesta;
- Cu initiativa, proactiv, orientat spre dezvoltare
permanenta;
- Orientat spre rezultate, eficienta;
- Abilitati de rezolvare a problemelor si depasire a obstacolelor;
- Buna capacitate de concentrare a atentiei;
- Orientat spre realizarea satisfactiei clientilor.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Pachet salarial motivant corelat cu performanta;
- Oportunitati de dezvoltare;
- Training;
- Mediu de lucru stimulativ.

Human Rent Romania cu activitate in domeniul recrutarii, selectiei si plasarii fortei de munca, asteapta C.V.-urile dvs. pentru partenerul sau EUFONIKA brand de renume in telecomunicatii din Romania.