ACCOUNT MANAGER (Cluj)

ROXER Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale
• Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti cheie ai companiei de pe zona alocata
• Realizeaza targetul de vanzari prin promovarea produselor si a promotiilor
• Identifica oportunitati de business si dezvolta noi relatii comerciale
• Analizeaza proiectele de vanzari pentru a determina profitabilitatea
• Recomanda produsele avand la baza nevoile si interesele clientilor
• Contacteaza periodic clientii pentru: prezentare produse, explicare caracteristici ale produselor, obtinere noi comenzi
• Monitorizeaza conditiile de piata, inovatiile de produse, preturile si vanzarile
• Negociaza detaliile contractelor si incheie contracte
• Ofera consultanta clientilor dupa vanzare pentru a oferi sprijin permanent

Daca doriti sa ne cunoasteti, vizualizati site-ul nostru: www.roxer.ro

CERINTE

• minim 3 - 5 ani experienta in vanzari consultative sau in domenii conexe (minim 1 an)
• minim 3 ani experienta in negocieri directe cu clientii (B2B)
• experienta in identificarea potentialului de business
• orientare catre client, capacitate de ascultare activa
• abilitati excelente de comunicare, de prezentare si putere de convingere
• capacitate foarte buna de planificare si organizare a activitatii proprii
• orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor, realizarea targetului
• responsabilitate, initiativa, perseverenta
• abilitatea de a lucra independent, cu minimum de supervizare
• rezistenta la presiunile specifice activitatii de vanzari
• disponibilitate pentru deplasari in aria alocata
• permis de conducere (categ.B)
• studii superioare finalizate
• cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
Avantaj: experienta in vanzari echipamente de birou, industriale, de laborator

BENEFICII OFERITE

Oferim
• salariu fix + bonuri de masa + comisioane corelate cu cifra de afaceri realizata individual
• training specializat pe produse
• dotari la cele mai bune standarde: computer, telefon, autoturism de serviciu

Premium Partner Xerox pentru judetele Cluj, Bihor si Bistrita Nasaud - vanzare, service si inchiriere echipamente XEROX, Copy Center COLORAMA.