Account Manager

AD(D)VERITAS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactare de clienti, castigare contracte
- Mentinerea relatiei cu clientii
- Conceperea proiectelor, redactarea acestora
- Coordonarea proiectelor proprii in cadrul agentiei
- Transmiterea comenzilor departamentelor de implementare
- Supervizarea implementarii proiectelor
- Urmarirea facturarii pentru clienti conform instructiunilor primite de la Departamentul Financiar
- Participare la pitch-uri pentru castigarea de noi contracte

CERINTE

- Cunostinte de marketing si vanzari
- Notiuni financiare
- Aptitudini de interrelationare, capacitatea de a intelege comportamentul uman
- Capacitate de integrare sociala mare, sociabilitate
- Abilitati de comunicare
- Abilitati de negociere
- Exprimare clara, cursiva, literara, atat scrisa cat si orala
- Capacitate de redactare in scris a rapoartelor
- Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii de luare de decizii
- Cunostinte de operare PC (editor de texte, Power Point)
- Dinamism
- Initiativa
- Atentie distributiva
- Rezistentala munca sub presiune
- Posedarea carnetului de conducere auto

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Masina si telefon de serviciu
- Participari la traininguri, teambuildinguri
- Conditii excelente de munca
- Echipa tanara si dinamica

AD(D)VERITAS, advertising & consulting, este o agentie de publicitate full-service, ce activeaza la standarde europene, cu birouri in Cluj Napoca si Bucuresti. Portofoliul agentiei cuprinde clienti nationali, iar echipa include 20 de oameni ambitiosi, specialisti in marketing si publicitate.

Serviciile oferite de AD(D)VERITAS includ publicitatea ATL si BTL, precum si strategie de marketing, pozitionare si branding.