(X)HTML CSS Front-End Developer

Arxia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru mai multe detalii despre noi viziteaza si site-ul nostru: www.arxia.com

CERINTE

Daca
- visezi noaptea layouturi construite cu (X)HTML si CSS;
- cunosti diferentele de randare intre modurile quirks si standards;
- preferi sa scrii codul manual fara a fi nevoit sa cauti sintaxa pe google sau sa folosesti editoare WYSIWYG;
- iubesti Firebug pentru vedera de ansamblu ce o ofera si repezimea cu care te inzestreaza sa faci modificari;
- esti in stare sa folosesti Photoshop pentru a-ti decupa graficele necesare, si nu te sfiesti sa creezi o iconita-doua daca e nevoie;
- iti pui constant probleme de accesibilitate si utilizabilitate si le gasesti rezolvari.
Daca pe langa astea ai un ochi format pentru Interfete, analizezi frecvent elementele tipografice ale textelor ce le vezi zilnic si ai avut de-a face cu sisteme CMS, te dorim in echipa noastra.

BENEFICII OFERITE

In schimb la noi vei gasi:
- mediu de lucru placut intr-o echipa tanara
- remuneratie competitiva
- bonusuri in functie de realizari
- masa principala ca si bonus

Arxia este o companie de new media ce ofera solutii digitale eficiente si inovatoare, bazate pe tehnologii web. Expertiza noastra acopera consultanta strategica, dezvoltarea si promovarea afacerilor in mediul online. Arxia este specializata in sisteme eficiente de management a continutului, realizarea de solutii de comert electronic si in promovarea prin media interactiva (rich media).