Programator tricotaje - Shima

Trans Euro Textile DEVANLAY LACOSTE

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Realizarea si finalizarea dezvoltarii articolelor in termenele stabilite si in colaborare echipa de dezvoltare a produselor marca Lacoste;
 Asigurarea intocmirii colectiilor pentru masina de tricotat Shima;
 Realizarea taliilor si obtinerea acordului de fabricatie a capetelor de serie pentru asigurarea productiei pe masinele de tricotat Shima;
 In colaborare cu tehnicienii Shima modificarea programelelor necesare pentru ameliorarea randamentului si reducerea numarului de defecte si rebuturi;
 Punerea la dispozitie catre personalul Shima a fiselor tehnice,fise de infirare si tutulor altor documente necesare la realizarea modelelor de tricotat;
 In colaborare cu departamentul de confectie analizarea tuturor modificarilor programelor justificate utile pentru ameliorarea randamentului operatoarelor confectii respectant timpul de tricotat,sau modificandu-i in urma consultarii cu seful ierarhic;
 propunerea si punerea in aplicare a masurilor necesare pentru diminuarea numarului de defecte – in acord cu responsabilul de calitate si seful de sectie;
 intocmirea si actualizarea standardelor de lucru in tricotaje conform instruirii Lean manufacturing;

CERINTE

 Pregatire profesionala de specialitate ( studii tehnice in domeniul textil)
 Cunostinte de de programare pentru masina de tricotat Shima
 Organizat, putere de concentrare si focus asupra detaliilor.
 Capacitate de analiza, sinteza si prezentare a datelor.
 Capacitate de adaptare la schimbare
 Proactiv, orientare asupra rezultatelor si imbunatatirii acestora

BENEFICII OFERITE

Salariul de incadrare - functie de oferta profesionala a candidatului + un sistem atactiv de prime si bonusuri, cadouri si alte beneficii.

Societate comerciala franceza de productie confectii din tesaturi, tricot si tricotaje in sistem lohn pentru DEVANLAY LACOSTE