hostess sau host (gazde de evenimente) pentru un hotel de 5 stele din Cipru

First Choice Recruitment-Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm persoane tinere, dinamice şi motivate. Ca hostess sau host (gazde de evenimente) sunteţi responsabili de primirea caldă a oaspeţilor, să aveţi o atitudine eficientă şi politicoasă tot timpul.
Principalele dvs. responsabilităţi includ:
• de a oferi servicii profesionale, prietenoase şi calde.
• de a întâmpina şi a-i conduce pe oaspeţi la mese, de a se asigura că sunt serviţi şi de a le sta la dispoziţie tot timpul ca persoană de contact.
• Să se coordoneze cu echipa de service pentru a face aranjamentele necesare în accord cu planul privind rezervările şi blocările meselor rezervate.
• Să asigure comfortul tuturor oaspetilor prin menţinerea unui contact apropiat, prietenos, dar discret.
• De a se asigura ca oaspeţii pleacă mulţumiţi din locaţie.

CERINTE

-Toţi candidaţii trebuie să stăpânească limba engleză la nivel de conversaţie. Limbile germană, franceză, italiană sau rusă ar constitui un avantaj.
-Candidaţii trebuie să se deplaseze la Cluj pentru interviu.
CV detaliat în limba engleză.
-Scrisoare de intenţie în engleză. Dacă nu aveţi una, vă putem ajuta să o întocmiţi.
-Trei recomandări personale
-Minim 6 luni de experienţă
-Capacitate de comunicare clară cu managerii şi ceilalţi angajaţi.
-Capacitatea de a lucra în picioare pentru perioade mai lungi de timp (de până la 9 ore)

Avem două pachete la alegere, ambele incluzând biletul de avion de la Cluj la Cipru:
-Pachetul de 450 euro. Acesta include numai biletul de avion şi taxa de agenţie.
-Pachetul de 550 euro. Acest pachet include şi un curs de limbă cu mine, pentru a ajuta candidaţii să-şi crească nivelul limbii engleze.
-Taxa de înregistrare este de 50 lei

BENEFICII OFERITE

-Acesta este un angajator sigur. Filialele noastre din Letonia şi Marea Britanie lucrează cu el de peste 10 ani.
-Aceasta este o slujbă full-time, care se desfăşoară din aprilie până în decembrie. Totuşi, există date de plecare şi întoarcere flexibile pentru studenţi.
-Cazarea este asigurată de angajator.
-Angajatorul asigură două mese pe zi.
-Situarea într-o locaţie splendidă!

First Choice Recruitment oferă servicii eficiente de recrutare şi plasare a forţei de muncă în UE și Norvegia de mai bine de 10 de ani. Având filiale în 5 ţări: Polonia, Letonia, Lituania, România, Marea Britanie, oferim o gamă largă de job-uri pentru muncitori calificați cât și necalificați.

Oferim partenerilor noștri servicii de înaltă calitate:
selectarea candidaților potriviți
furnizarea de soluții pentru cazare și transport
organizarea de training-uri suplimentare pentru a avea muncitori bine pregătiţi.
În ultimii ani, First Choice Recruitment a fost de asemenea un partener de încredere pentru centrele de formare profesională locale și școlile de limbi străine iar în urma acestei cooperări firma noastră a dezvoltată mai multe oportunităţi pentru cei în căutarea unui loc de muncă dar în acelaşi timp am dezvoltat şi posibilitatea de a livra personal calificat şi cu experienţă partenerilor noştri.

Oferim forță de muncă pentru următoarele domenii:
Agricultură și Horticultură
Logistică
Prelucrarea metalelor
Servicii hoteliere
Sănătate
Construcţii
Prelucrarea alimentelor, precum şi multe alte domenii.
Valorile noastre:
Servicii sigure şi de înaltă calitate
Orientaţi către colaborarea client-partener
Orientare către rezultate
Disciplină