Tehnician/inginer automatizari:

SC Sapa Profiles SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administrarea unor reţele de 22 de PLC-uri din gama S7 300 într-o fabrica 80% automatizată
-depistarea defecţiunilor cu ajutorul programatorului (PC)
-modificarea programelor PLC în funcţie de schimbarea procesului de producţie

CERINTE

- liceu / studii superioare de specialitate sau calificare echivalente
- cunostiinte foarte bune PC
- cunoasterea programului Step 7 si a automatelor programabile S7 de la Siemens
- limba engleza
- capacitate de analiza si prioritizare a sarcinilor de serviciu;
- ordonat si organizat in munca pe care o desfasoara;
- aptitudini de comunicare
- corectitudine, atitudine pozitiva
- capacitate mare de invatare

BENEFICII OFERITE

pachetul salarial si bonusurile se vor discuta individual la angajare

SC Sapa Profiles SRL ,fabrica de produse extrudate din aluminiu, dotata cu doua linii automate de extrudare, pentru extinderea echipei locale cautam persoane calificate si motivate care doresc sa se alature echipei noastre