Angajez Farmacist/a

Natural Plant Chiuiesti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Doresti sa te alaturi unei companii profesioniste si dinamice?
FARMACIA NATURAL PLANT Chiuiesti, Judetul Cluj angajeaza Farmacist/a

▪ Elibereaza produsele farmaceutice, conform legislatiei in vigoare;
▪ Consiliaza pacientii si recomanda produse ;
▪ Comunica deschis cu pacientul pentru a oferi recomandarile potrivite, detalii despre produse si modalitatea lor de administrare sau informatii despre cele mai noi campanii derulate in farmacie ;
▪ Consilierea si fidelizarea clientilor ;
▪ Mentinerea unui mediu de lucru curat si bine organizat ; ▪ Cunoasterea produselor din portofoliul companiei;
▪ Acordarea serviciilor de monitorizare a presiunii arteriale si a nivelului de glicemie;
▪ Verifica si controleaza stocurile si termenele acestora de valabilitate ;
▪ Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, insotita de o informare adecvata pentru pacient;
▪ Verificarea dozelor si a asigurarea ca medicamentele sunt eliberate si etichetate in mod corect si in conditii de siguranta;
▪ Asigurarea compatibilitatii intre diferite tratamente; ▪ Mentinerea in permanenta a legaturii cu medicii despre prescriptii;
▪ Mentinerea la curent cu noile practici farmaceutice, medicamente nou aparute si modul de administrarea a lor;
▪ Controlul activitatii din farmacie in lipsa Farmacistului Sef;

CERINTE

Cerinte canditat/a:
▪ Absolvent/a studii Farmacie a unei universitati acreditate;
▪ Cunostinte operare PC;
▪ Bune abilitati de comunicare si prezentare;
▪ Abilitati de planificare si organizarea spatiului de lucru;
▪ Persoana serioasa si dedicata muncii cu capacitate de adaptare rapida;
▪ Cunostinte privind regurile de buna practica farmaceutica reprezinta un avantaj
▪ Experienta pe un post similar (vanzare directa, gestionarea stocurilor, etc.) reprezinta un avantaj;
▪ Persoana dinamica, organizata, persoanele care vorbesc o limba de circulatie la nivel conversational (engleza, franceza sau germana) reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Oferta:
▪ Salar avantajos ;
▪ Prima pentru Sarbatorile Pascale si prima pentru Craciun;
▪ Dezvoltare in plan profesional;
▪ Oportunitatea implicarii active in campanii de informare si educare pe teme de interes general ;
▪ Program de munca: Luni-Vineri, week-endurile si zilele de sarbatoare lebale libere ;
▪ Farmacie in mediul rural ;
▪ Transportul se deconteaza ;

Canditatii interesati sunt rugati sa sune la numarul de telefon: 0742 15 54 45 sau sa transmita candidatura la adresa: farmacie.recrutare@gmail.com