Gestionar - Cernavoda

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Operează în stoc mişcările de marfă pe baza documentelor justificative şi răspunde de realitatea şi legalitatea gestionării stocurilor;
- Întocmeşte şi păstrează documentele justificative legate de stocuri;
- Efectuează lunar inventarul stocului de marfă prin sondaj şi transmite balanţa lunară de stocuri către contabilul-şef al societăţii in termen de 24 de ore de la închiderea gestiunilor conform calendarului;
- Efectuează operaţiuni de intrare în stoc a mărfii pe baza documentelor justificative şi întocmeşte NIR sau NRCD, înregistrând stocul în gestiunea unităţii;
- Efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în magazia firmei, atât din punct de vedere cantitativ cât şi din punct de vedere calitativ ;
- Raportează superiorului ierarhic diferenţele între marfa fizică şi cea scriptică apărute la recepţia mărfii la magazie, atât din punct de vedere cantitativ cât şi din punct de vedere calitativ ;
- Verifică documentele vamale / intracomunitare la introducerea NIR-ului şi semnalează eventualele neconcordanţe cantitative sau calitative ;
- Înregistrează, prelucrează şi păstrează informaţiile referitoare la situaţia stocurilor;
- Raportează lunar rezultatele activităţii de gestiune a stocului către departamentul SCM şi contabilul-şef ;
- Utilizează eficient spaţiul de depozitare a mărfurilor.

CERINTE

- Studii medii/superioare de preferat in domeniul economic;
- Cursuri/atestari specifice postului: legislaţie, gestiune stocuri;
- Cunostinte tehnice elementare electrotehnica /mecanica;
- Cunostinte MS Office (Word, Excel);
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu
- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- Permis conducere (experienta minimum 1 an);
- Abilitati de comunicare, relationare si invatare;
- Persoana organizata, responsabila, obisnuita sa lucreze cu dead- line-uri stricte.

BENEFICII OFERITE

-Tichete de masa
-Decont transport