Sofer TIR international

Divaexim Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam soferi Tir pentru transportul produselor alimentare proaspete la nivel international.

Responsabilitati:
-transport produse alimentare proaspete pe TIR cu temperatura controlata (frig) in tarile Benelux, Germania, UK, Scandinavia si Italia;
-livrarea in conditii optime a produselor;
-reprezentarea companiei in relatie cu clientii.

Avantaje:
-Salariu net de 1500-1600Euro/luna
-Se lucreaza 3 sau 4 saptamani cu 1 saptamana pauza;
-Se doarme in TIR. In Olanda – locuinte sociale cu utilitatile incluse (masina de spalat, dus, uscator);
-Transportul asigurat cu avionul din Romania in Olanda;
-Transportul asigurat de la aeroportul din Olanda la sediul central al companiei;
-Asigurate minim 50 de ore/saptamana;
-Angajarea se face in Cehia;

CERINTE

-Cunostinte de limba: Engleza sau Germana – scris si vorbit;
-Minim 2 ani de zile experienta pe o pozitie similara, de preferat pe TIR cu temperatura controlata;
-Permis de conducere cat C+E;
-Cunoastinte tehnice ale motoarelor de racire specifice TIR-urilor cu temperatura controlata si ale bordcomputerului;
-Tinuta ingrijita;
-Comunicativitate;
-Profesionalism;
-Documentele soferului sa fie valabile: permis de conducere C+E, cardtahograf, CPC (certificat de pregatire profesionala al conducatorului auto);

BENEFICII OFERITE

Cazare gratuita, Transport platit

DESCRIEREA FIRMEI

Divaexim Jobs-resurse umane