URGENT CANADA - INGINERI MECANICI UTILAJE TRANSPORT PRODUSE PETROLIERE

KraftQuelle

Job expirat

RESPONSABILITATI

- URGENT CANADA - INGINERI MECANICI INGINERI MECANICI UTILAJE TRANSPORT PRODUSE PETROLIERE

CONDITII OBLIGATORII:
* CAPABILIBILI SA IDENTIFICE SOLUTIILE TEHNICE NECESARE PENTRU TRANSPORTUL PRODUSELOR PETROLIERE SI PETROCHIMICE DE LA SURSA LA RAFINARIE SAU DE LA RAFINARIE LA TERMINAL;
* CAPABILI SA CONCEAPA INTREGUL SISTEM DE TRANSPORT (conducte, statii de pompare, etc.) SI SA SUPERVIZEZE EXECUTIA;

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Diploma de Inginerie Mecanica in domeniul petrolier si petrochimic;
- Cunostiinte limba engleza, vorbit, citit si scris peste mediu;
- Minim 5 ani experienta in domeniul petrochimic;
- Experienta ca inginer, nu ca proiectant-desenator.
- Capacitatea de a realiza desene ISO;
- Cunostiinte in negativizarea planurilor de desen (desen negativ).
- Experienta in domeniul instalatiilor de tevi de mari dimeniuni (minim calibrul 60-90cm).

BENEFICII OFERITE

BASICS:
- Salariu in functie de experienta;
- MINIM 36 CAN $/hour pentru 40 ora/sapt;
- Orele suplimentare care depasesc 44 ora/sapt, platite cu 150%
- Permis de Lucru acordat de Ministerul Muncii din Canada;
- contracte intre 1-5 ani;
- Posibilitatea obtinerii residentei permanente;
- Possibiltatea reintregirii familiare dupa 6 luni;
- Liber acces la sistemul de scolarizare pentru copii;
- concediu platit;
- Asigurare Medicala;
- Liber access la sistemul de asigurari sociale si pensii al guvernului canadian;
- alte avantaje;

* Peste 10 ani de experienta in domeniu. * Recunoastere internationala.
* Reprezentanta in Romania pentru mai multe programe si companii de recrutare internationale din SUA, CANADA, MAREA BRITANIE, OLANDA, FRANTA, SPANIA, GRECIA, CIPRU