Step Up Canada!!! Pozitii in turism!8-15 CAD pe ora!!!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem din 2005 pe piata si managementul nostru a fost implicat din 1998 in programe de schimb culturale. Pe acest program acceptam cupluri/ grupuri de prieteni si se garanteaza plasarea impreuna. Mentionam faptul ca programul pe Canada a avut 100% feedback pozitiv de la aplicantii nostri si Canada este cel mai putin afectata de "asa zisa criza economica mondiala"

Poti fi in Canada in 6 sapamani cu EBC si BRGwork!! Programul are 2 parti: 6 saptamani studiu in Vancouver, urmat de parte practica. Training-ul este exclusiv in domeniul HORECA si este exclusiv pe pozitii level 0 (barman, ospatar, housekeeping, busser, kitchen, front desk)

CERINTE

Nu este necesar sa aveti experienta anterioara in Hospitality and Catering ci doar dorinta de a va imbunatati Engleza si de a experimenta Nordul Americii.
Step Up este un program de calificare, in Canada nu exista program de schimb cultural.
• varsta de preferat pana in 35 de ani
• nivel mediu de cunostinte de Limba Engleza
• preferabil absolvent de studii superioare
• fara antecedente si refuzuri de viza pe Canada
• de preferat sa nu aveti depuse actele pentru imigrare pe Canada

BENEFICII OFERITE

De ce Step Up Canada?

* Fara permis de munca: nu ai nevoie de permis de munca pe acest program
* Rapid: avem nevoie de cateva saptamani sa iti procesam dosarul si ai plecat.
* Sigur: fiind un program autorizat ai siguranta maxima
* Studii si Bani: esti platit(a) pe perioada de practica, iar la sfarsit primesti Certificat in Hospitality and Catering.
* Prieteni impreuna: daca doresti sa mergi impreuna cu cineva se poate, se garanteaza plasament impreuna.
* Statut Special: esti practicant(a) prin acest program, ceea ce iti da un statut aparte
* Vizitezi Canada: cu ocazia cursurilor poti sa si vizitezi punctele de atractie turistica
* Castigi Experienta Practica: experienta internationala numai este o optiune ci o necesitate
* Fara restrictii de varsta: desi este de preferat sa fiti proaspat absolvent si prin urmare sa aveti pana in 35 de ani
* Domenii variate: plasamentele platite sunt pe hospitality and catering

BENEFICII:
• cursuri in clasa pe perioada sederii in Vancouver
• cursuri prin internet pe perioada sederii la practica
• asigurarea unui loc de practica
• evaluare si testare la sosire si la terminarea programului
• intre 8-15 CAD pe ora pe perioada practicii
• posibilitatea extinderii de la 6 la 12 luni
• suport local continuu pe perioada sederii
• monitorizare pe perioada sederii
• primirea unei diplome autorizate in domeniul Hospitality and Catering

COSTURI:
• taxa de studiu (in functie de optiunile de mai jos)
• International Registration Fee: 200CAD
• materiale pentru studiu: 80CAD
• costuri cu cazarea la cusurile teoretice din Vancouver (optiuni de cazare mai jos)
• taxa de viza: 85 eur
• asigurare medicala: 36usd/ LUNA la 100 000 usd suma asigurata
• bilet de avion: aproximativ 800 euro (dus-intors)
• bani de buzunar: recomandam 400- 500 CAD + card international

Taxa de studiu
• Optiunea A GOLD pe 6 luni - 3195CAD
• Optiunea B GOLD pe 12 luni - 5995CAD
• Optiunea C SILVER pe 6 luni (aveti compania din Canada) - 2995CAD
• Optiunea D SILVER pe 8 luni (aveti compania din Canada) - 3995CAD
• Optiunea E SILVER pe 12 luni (aveti compania din Canada) - 5895CAD

Te putem pune in contact cu studentii BRGwork in Canada!