Sofer Tir Cursa Lunga

Vermax Group Inc.

Job expirat

RESPONSABILITATI

23.11.2013

CANDIDATUL IDEAL:

Clientul nostru, unul dintre liderii in Canada în transport si logistica, cauta persoane responsabile, serioase care doresc sa emigreze in Canada, cu experienţă în transportul naţional şi internaţional, servicii vamale şi de distribuţie logistica.
Permis de conducere comercial valabil (C + E certificare pentru conducătorii auto europeni)
Alte detalii ale ofertei de muncă vor fi discutate cu candidați calificați
Durata de ocuparea forței de muncă: 24 de luni
Locul de muncă: Nisku, Alberta Canada
Orar de lucru: 40 la 50 de ore pe saptamana la un maxim de 70 de ore pe săptămână în timpul sezonului de vârf (aprilie-septembrie). Ore suplimentare după 50 de ore pe săptămână
Salariu: 25 dolari canadieni pe ora

Persoanele interesate sunt rugate sa aplice direct pe site-ul nostru:
www.vermax.ca

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

-Opereaza și conduce în primul rând traailer-remorcă, vehiculul lung cu o greutate de peste 4500 kg pentru transportul de mărfuri și materiale pe distanțe lungi;
- Realizarea conform standardelor a procesului de predare marfa catre client;
- Garantarea că marfa este asigurată în mod corespunzător, în conformitate cu cerințele de siguranță și să urmeze procedurile de siguranță pentru transportul mărfurilor periculoase
-Poate efectua reparații de urgență pe marginea drumului
-Se va conduce pe autostrada periodic (drumurile pot fi acoperite cu pietriș sau zăpadă)
-Pot conduce ca parte dintr-o echipă de două persoane sau convoi

BENEFICII OFERITE

Vermax Group Inc is a leader in immigration advisory and international recruitment services. Our clients are among the top employers in Canada and we successfully recruit for high demand industries in the two hottest economies in Canada - Alberta and Saskatchewan.

The Vermax partners together have more than 35 years of relevant Canadian and international business experience, which includes working for the Canadian Federal Government’s Immigration Department and managing an immigration consulting practice for more than 20 years. In addition to our expertise, our team hold several government certifications and designations, allowing us to streamline the immigration and settlement process.

Our team has a proven track record of customer service, successfully sourcing, recruiting, processing, certifying and integration. This removes the stress of transition for the worker while giving our client companies resources and peace of mind to meet their project deadlines.

Vermax specializes in the following areas: Corporate Immigration, General Immigration and Foreign Worker Recruitment.

We source qualified candidates from around the globe, within several targeted industries:

Mining
Construction
Road Building
Manufacturing
Transportation

Check out our current job postings: www.vermaxjobs.ca

Immigration Consulting, Skilled, Semi-Skilled and Unskilled Labour, Temporary Foreign Worker Recruitment, Road Building Industry, Construction Industry, Mining Industry, Trades