Inginer tehnic in constructia de suprafete

ArenaJobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un grup de dimensiuni globale, activ de mai munt de 50 de ani in sectorul “automotive”.
Dorim sa intram in contact cu tineri dotati cu un puternic spirit de “leadership”, ambitiosi, determinati, orientati catre invatatura si rezolvare a problemelor, pregatiti a descoperi propriul talent in trun context adersat imbunatatirii continue.
Descrierea postului:
Realizarea activitatilor cu skin in CAE utilizati de catre departamentele societatii.
- Elaborarea analizelor de modificare;
- Genereaza suprafete si profile pentru intocmirea unui plan de metoda CAE ;
- Interpreteaza si evalueaza rezultatele simularilor ;
- Cunoaste , evalueaza si interpreteaza ciclurile de intiparire si de deformare a tablii, si rezultatele simularilor;
- Cunoaste si utilizeaza SW de gestiune interna;
- Cunoaste si aplica normele Clientului;

CERINTE

Diploma Studii Superioare in Inginerie Mecanica
Experienta de 1- 5 ani in Departamentul Constructii Suprafete ( in sectorul constructiilor de matrite pentru caroserie auto)
Cunostinte de desen tehnic mecanic si deformarea metalelor
Abilitate in utilizare programului Catia V5
Cunostinte de Smarteam
Cunostinte lingvistice
Limba engleza scris/ oral nivel avansat
Limba italiana scris /oral

BENEFICII OFERITE

Curs de formare profesionala in Italia pentru o perioada de 3/4 luni.

ArenaJobs este o firma internationala de resurse umane activa in Romania din anul 2007. Serviciile noastre includ recrutare, munca temporara si training. Vizitati site-ul nostru www.arenajobs.ro pentru mai multe informatii.