Operator ghiseu banca - CETATENI, Arges

Banca Cooperatista Piatra Craiului Campulung

Job expirat

RESPONSABILITATI

OPERATOR GHIȘEU BANCĂ - Cetateni, Arges

Candidatul ideal
Persoanele vizate vor interacționa direct cu clienții și vor promova produsele și serviciile Băncii Cooperatiste Piatra Craiului Câmpulung.

Responsabilități:

- Inițiază, menține și dezvoltă relațiile cu clienții existenți și potențiali din segmentul Retail, pentru conturi curente și conturi de plăți, pentru produse de economisire și de creditare;
- Efectuează operațiuni de încasări și plăți cu numerar și fără numerar;
- Realizează rapoarte periodice.

Descrierea companiei
Banca Cooperatistă Piatra Craiului Câmpulung face parte din Rețeaua Cooperatistă CREDITCOOP, singura rețea cooperatistă din România. Rețeaua Cooperatistă CREDITCOOP are capital privat, integral românesc, cu peste 650 mii de membri asociați și 1,2 milioane clienți.
Banca Cooperatistă Piatra Craiului Câmpulung funcționează ca instituție de credit, sub supravegherea și controlul Băncii Centrale Cooperatiste CREDITCOOP și a Băncii Naționale a României și își desfășoară activitatea pe raza județului Argeș.

Toate CV-urile vor fi păstrate în condiţii de confidenţialitate. Doar candidaţii ale căror aplicaţii sunt selectate vor fi contactați pentru interviu.

CERINTE

Cerințe:

- studii superioare/medii în domeniul economic;
- experiența bancară, de preferat în front-office / în activitățile de promovare, sau vânzarea de produse financiare (leasing, asigurări), reprezintă un avantaj;
- orientare către client;
- abilități de comunicare și relationare interpersonală;
- persoane dinamice, flexibile, cu initiativă și atitudine proactivă.