Site Economist

International Service Group Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc)
- Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
- Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
- Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
- Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale, intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile externe si devizele;
- Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
- Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
- Participa la negocierea contractelor
- Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune ale acestora si realizarea de profituri;
- Stabilirea unor relatii bune cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale

CERINTE

- Studii economice de specialitate;
- Vechime de cel putin 2 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
- Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.