Reprezentant Magazine - Divizia Magazine (RM-Mg)

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Roman - postul este part time si pe perioada determinata.
Campina - postul este full time si perioada nedeterminata
- Promoveaza si vinde serviciile si produsele Romtelecom, incheind contracte pentru furnizarea de servicii telefonice, pentru a atinge targeturile de vanzari stabilite
- Analizeaza si solutioneaza intrebarile si probleme clientilor in limitele procedurilor existente si daca este necesar le transmite mai departe
- Atunci cand este necesar transmite informatiile departamentelor abilitate pentru a facilita rezolvarea cererilor clientilor in limitele instructiunilor existente si urmareste evolutia acestora
- Este la curent cu procedurile si noile evolutii cu scopul de a mentine nivelul de cunostinte necesar pentru desfasurarea acestei activitati
- Primeste, factureaza si inregistreaza plati in numerar si achitari de facturi conform procedurilor si standardelor companiei, contribuind astfel la buna functionare a activitatii de incasare
- Completeaza formulare si rapoarte standard conform procedurilor departamentului pentru a-si informa superiorii cu privire la activitatea desfasurata.

CERINTE

- Studii medii (studiile superioare reprezinta un avantaj)
- Experienta in lucrul cu clientii
- Cunoasterea tehnicilor de vanzari si a relatiilor cu clientii
- Cunostinte de operare PC
- Abilitati de comunicare
- Orientare catre client
- Autocontrol, flexibilitate, initiativa
- Lucru in echipa
- Rezistenta la stres.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...