Metrolog-Verificator calibre

Confind SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea calibrelor;
verificarea, calibrarea, etalonarea si inregistrarea acestora

CERINTE

•Cunoasterea si stapanirea echipamentelor de verificarea si etalonarea metrologica a MDM-urilor - domenii lungimi : calibre, sabloane;
•Efectueaza verificari la calibrele filetate , lise si sabloanele;
•Emite, verifica, semneaza si inregistreaza buletinele de etalonari;
•Identifica orice problema sau neconformitate legata de buna functionare a aparaturii si initiaza rapid masuri pentru remedierea acestora.
•Tine evidenta verificatoarelor din domeniile de lucru ale laboratoarelor metrologice si programeaza prezentarea, de catre detinatori, la verificari in termenul scadent;
•Asigura receptia calitativa a verificatoarelor noi, la domeniile pentru care este autorizat;
•Instruieste personalul utilizator pentru folosirea in bune conditii a MDM-urilor din dotare.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Masa la pranz
Tichete de masa
Decont transport, 25Km

DESCRIEREA FIRMEI

vezi pagina WEB