Inspector SSM si PSI - Calarasi

BM Tech - divizie a Barnett McCall Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, unul dintre marii producatori de profile laminate cu sediul in Calarasi, cautam un Inspector SSM si PSI experimentat.

Principalele activitati desfasurate sunt urmatoarele:

- Efectuarea instruirii pe linie de SSM-SU si PSI la angajare si periodic;
- Asigurarea instruirii si informarii personalului in probleme de SSM-SU si PSI;
- Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor;
- Intocmirea dosarului cu documentele cerute de legislatia romaneasca si normele de sanatate, securitatea si protectia muncii si stingerea incendiilor (P.S.I.)in vigoare;
- Evaluarea riscurilor si diminuarea posibilit¿¿ii de v¿t¿mare a lucr¿torilor ¿i de afectare a mediului ca urmare a activit¿¿ilor legate de munc¿;
- Urmarirea modului in care s-a actionat pentru realizarea lucrarilor privind imbunatatirea conditiilor de munca, conform programelor intocmite in acest scop;
- Monitorizarea functionarii sistemelor si echipamentelor de protectie;
- Evidenta echipamentelor individuale de protectie;
- Participarea la evenimentele deosebite ce pot apare (controale sau accidente);
- Intocmirea rapoartelor si listelor prevazute in Hotaririle Guvernului;
- Reprezentarea societatatii in relatiile cu organele de control si autoritatile locale si nationale in domeniu;
- Realizarea masurilor dispuse de catre inspectorii de munca cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor;
- Planificarea ac¿iunilor de eliminare sau reducere a riscurilor;
- Elaborarea documenta¿iei de evaluare a riscurilor.

CERINTE

- Cursuri atestate in domeniul SSM de nivel mediu, durata 80 de ore;
- Experien¿a ¿n implementarea altor sisteme de management pe linie SSM si PSI;
- Experienta anterioara ca inspector SSM in mediu siderurgic este un plus;
- Cunoasterea standardelor romane de securitatea muncii;
- Studii Superioare Tehnice (3 ani sau 5 ani);
- Abilitare S.S.M. – S.U. in conformitate cu legislatia actuala;
- Autorizare pe linie de P.S.I. in conformitate cu legislatia actuala;
- Experienta de minim 2 ani in domeniu;
- Abilitati de organizare, planificare si control al activitatii;
- Persoana cu initiativa si capacitate de decizie rapida;

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, direct proportional cu experienta si conostintele personale;
- Intregrarea intr-o companie multinationala;
- Bonus de relocare si locuinta de serviciu;
Puteti aplica on-line sau trimite cv-ul dvs la adresa: ariadna.stamatopol@bmr.ro

BM Tech is the established division of Barnett McCall specialized in the recruitment of key position within the IT&C and engineering sector that keep our business communicating.

We are TECHNOLOGY DRIVEN SPECIALISTS !