Customer Representative, Calarasi, Slobozia, Arad

Pepsi Americas

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza planul de vanzari bugetat conform targetului lunar & trimestrial;
- Este responsabil de vanzarea produselor companiei prin utilizarea tehnicilor de vanzare insusite intern sau extern;
- Prezinta clientilor de pe zona promotiile si campanile stabilite;
- Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile;
- Mareste portofoliul de clienti;
- Completeaza zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari;
- Foloseste materiale POS si este responsabil de mercantizarea produselor conform standardelor companiei;
- Face incasari si identifica solutii optime in cazul intarzierilor de plata;
- Depune zilnic la casierie numerarul incasat si preda chitantierul pentru verificare;
- Respecta procedurile de lucru stabilite;

CERINTE

Minim studii medii;
Minim 1 an experienta in domeniul vanzarilor (FMCG);
Permis de conducere categ. B;
Cunostinte temeinice de vanzari;
Cunostinte si abilitati avansate de negociere;
Abilitati de comunicare eficienta;
Orientare inspre client, persuasiune;
Adept al lucrului in echipa.

PepsiAmericas una din cele mai importante companii producatoare de bauturi racoritaoare, cotata in top Fortune 500 este reprezentata in Romania. PepsiAmericas este imbuteliatorul autorizat si distribuitorul Pepsi, Prigat, Lipton Ice Tea, Gatorade, Roua Muntilor si Talea pentru Romania si Republica Moldova.

Si pentru ca pretuim munca de echipa, valoarea, responsabilitatea, integritatea va invitam sa va alaturati echipei noastre de profesionisti si impreuna sa cladim succesul!