CONSILIER ECONOMIC - CALARASI

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza profesionala a situatiilor economic-financiare
- Propuneri si sugestii privind imbunatatirea costurilor la nivelul companiei
- Gestionarea societatii cf standardelor legale
- Verificarea rapoartelor financiar-contabile
- Elaborarea, verificarea si urmarirea bugetului anual la nivelul companiei invederea realizarii acestuia
- Analiza si verificare a patrimoniului si a contului de profit si pierderi cf legislatiei
- Analiza indicatorilor economic-financiari pe baza datelor din balantele lunare

CERINTE

- Absolvent de studii economice
- Specializare in gestiune economica si productie - persoana care a ocupat un post de contabil sef intr-o unitate de productie
- Cunoscator la un nivel foarte bun a limbii engleze, scris, vorbit, citit(sau italiana, ambele limbi fiind un important avantaj)
- Un nivel foarte bun de cunoastere a calculatorului( special EXCEL)
- Experienta in gestiune economica a unitatilor industriale de productie -4-5 ani
- Capacitate optima de analiza
- Abilitati foarte bune de comunicare
- Flexibilitate

Humangest este o compania multinationala ce ofera clientilor sai servicii de resurse umane (recrutare si selectie, evaluare, training, salarizare). Pentru mai multe informatii vezi www.humangest.ro.

Clientul nostru este un important producator si jucator in domeniul sau, cu management italian, aflat pe piata din 1965.