CONSILIER CLIENTELA (RELATIONSHIP MANAGER)

ALPHA BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana vizata va avea atributii de creditare/ analiza financiara raportata la segmentul persoane juridice si de prospectare a oportunitatilor de dezvoltare a business-ului si promovare a produselor, serviciilor si imaginii Alpha Bank in plan local.

CERINTE

- Licentiat/a al/a unei facultati cu profil economic;
- Experienta bancara in activitatea de creditare/ analiza financiara raportata la segmentul persoane juridice;
- Experienta in domeniile marketing-ului si vanzarilor, preferabil in cadrul sistemului bancar (initierea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii, promovarea produselor si serviciilor, prospectarea oportunitatilor de business etc.) si o buna cunoastere a mediului local de afaceri;
- Cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
- Abilitati analitice;
- Orientare spre clienti si rezolvarea intr-o maniera prompta si profesionista a solicitarilor de finantare venite din partea acestora;
- Abilitati de negociere;
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala; Spirit de echipa;
- Seriozitate, dinamism, initiativa si incredere in fortele proprii, putere de convingere si un comportament pro-activ.

Parte a ALPHA BANK Group, cel mai important grup financiar privat din Grecia, ALPHA BANK ROMANIA
a fost prima banca straina intrata pe piata romaneasca dupa 1989. Astazi, ALPHA BANK ROMANIA
este una dintre cele mai importante institutii din sistemul bancar romanesc. ALPHA BANK ROMANIA
ofera clientilor sai solutii inteligente si flexibile in scopul satisfacerii intr-o maniera prompta si individualizata
a solicitarilor acestora.

Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.