Consilier clientela persoane juridice pentru urmatoarele locatii: Ploiesti, Tg. Mures, Sighisoara

Antal International Network - Timisoara OFFICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai importante banci private din Romania, avand ca actionar principal unul din cele mai mari grupuri bancare din zona euro.

CERINTE

- Cunostinte privind tehnicile comerciale specifice produselor bancare;
- Cunostinte privind legislatia romana in materie de credite;
- Cunostinte informatice: Word, Excel, PowerPoint;
- Simt comercial, obiectivitate, adaptabilitate, responsabilitate, usurinta in comunicarea scrisa si verbala.
-studii superioare economice, eventual post-universitare sau formări de specialitate
-experienta comerciala bancară minim 1 an sau leasing, consultanţă financiară, vânzări, comerţ exterior
COMPETENTE
-Comunicare
-Eficienta interpersonala
-Persuasiune, abilitati vanzare
-Abilitati prezentare
-Analiza si evaluarea informatiei
-Initiativa
-Negociere
-Planificare si organizarea activitatilor
-Stabilirea prioritatilor

BENEFICII OFERITE

Training de specialitate, pachet salarial atractiv, reale posibilitati de promovare.